Ege Bölgesi Organize Sanayi Bölgelerinde Çalışan Kadın İşçilerin Ekonomik ve Sosyal Verimliliklerini Destekleme Eğitimi (Kadın ve Eğitim Projesi)

 Ege Bölgesi Sanayi Odası

“Ege Bölgesi Organize Sanayi Bölgelerinde Çalışan Kadın İşçilerin Ekonomik ve Sosyal Verimliliklerini Destekleme Eğitimi” Programıyla Yeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesine İmza Attı.…

 

 

Kadın Üyelerden Kadın Çalışanlara Eğitim Projesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından İzmir Atatürk, Tire ve Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgelerinde çalışan kadınlara yönelik olarak eğitimler düzenlenerek çeşitli konularda bilinçlenmeleri ve farkındalıklarının  artırılması amacıyla hayata geçirilmiştir. Beyaz Sosyal Sorumluluk ve İletişim Danışmanlığı  projeyi hazırlayan ve uygulayan kurum olarak bu çalışmanın içerisinde yer almaktadır.  8 Mart 2010 Tarihinde Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Emine Aliye  Kavaf’ın katılımıyla kamuoyu ile paylaşılan çalışma  8 Haziran  2010 tarihinde sona ermiştir. Çalışma sonunda  Sayın Bakan Emine Aliye Kavaf’a sunulan rapor sonucunda projenin diğer organize sanayi bölgelerinde de uygulanması gerekliliği ortaya çıkmıştır.

Organize sanayi bölgelerinde çalışan kadınlara;

Ø  İşyerinde verimlilik ve toplam kalite,

Ø  Kişisel Gelişim,

Ø  Çocuk ve Aile

Ø  Kadın Sağlığı ve Hijyeni

Ø  Kadın ve Yaşam konularında eğitimler verilmiştir.

Projenin uygulanacağı hedef kitle, günlük hayatta kişisel gelişimine katkı sağlayacak bilgi ve becerilerden yararlanamamış, iş-ev arasında yürüyen bir döngüde yaşamını sürdürmek zorunda kalmış, ekonomik açıdan asgari geçim şartları ile hayatını devam ettiren kadın işçiler olarak belirlenmiştir.

Bu hedef kitle göz önde bulundurularak,  EBSO tarafından ekonomik ve sosyal verimliklerini arttırmak gerekçesiyle bu proje hayata geçirilmiştir.

Proje sonucu:

Atatürk OSB :  9 eğitim gerçekleştirildi. Toplam  60 kişi katıldı             

Buca Ege Giyim OSB : 9 eğitim gerçekleştirildi. Toplam  121 kişi katıldı.

Tire  OSB :  9 eğitim gerçekleştirildi. Toplam 241  kişi katıldı.

Toplam 81 saat süren eğitimlere yaklaşık 450 kişi katıldı.

ANKET
Hangi Alanda Gönüllü Olmak İstersiniz?