BEYAZ SOSYAL SORUMLULUK VE İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI LTD.

Ne?

BEYAZ Sosyal Sorumluluk ve İletişim Danışmanlığı ; Türkiye’de 15 yıllık İş Dünyası , 9 yıllık Sivil Toplum deneyimi ile masanın 2 tarafının tecrübelerini birleştirerek kurulmuş ilk şirketi. Sosyal Sorumluğunu önce kendisi yerine getirerek gelirleri ile her yıl sonunda Sağlık,Eğitim,Çevre konularında Sosyal Sosyal Sorumluluk Projelerini hayata geçirecek ilk şirket BEYAZ.

Neden?

Çok uzun bir yolculuk var BEYAZ’ın oluşumunda.İstedik ki BEYAZ bemBEYAZ bir sayfa açalım Kurumsal Sosyal Sorumluluk ‘ta.İstedik ki ezber bozalım.İstedik ki doğruya beraber ulaşalım.Ülkemiz kazanırken katkılarımızdan oluşan mutluluğu, onuru birlikte yaşamak için BEYAZ.

Niçin?

Kurum ve Kuruluşların KSS faaliyetlerini Strateji’den Uygulamaya düzenleyecek sistemi kurmak,çalıştırmak ve doğru projeler yapmak için doğru adres BEYAZ.

Nasıl?

KSS faaliyetlerini bizim Danışmanlığımızda yürütmeye karar vermeniz yeterli.Bize ulaşmanız ile yanınızda BEYAZ.

Nerede?

İstanbul’un kalan en eski semtlerinden Boğazın incilerinden Çengelköy’de.Ama yerin ne önemi var.Ne zaman isterseniz misafirimizsiniz yalnış anlamayın ama hep Biz Sizlere geliyor olacağız.İş Ortamınızdan ayrı kalmayın,işleriniz aksamasın hemde tüm çalışanlarınıza ulaşabilsin diye BEYAZ.

Kim?

Yeşim Beyla ve Ekibi.
1999 Depremi ile haberdar oldu Beyla Sivil Toplum kavramından.TEMA ile kesişen yolların günün birinde BEYAZ’a çıkacağını bilmeden.Dokuz uzun yıl ,onlarca proje,doğruyu yapmak adına verilen mücadelelerle geçti. İlk iş 2002 Dünya Zirvesi’ne “İş Dünyası ve Sanayii”nin “Sürdürülebilir Kalkınma”daki rolünü öğrenmek için katıldı.Giderken de boş gitmeyip TEMA’nın Macahel Kırsal Kalkınma Projesi ‘ni zirve sırasında sonucunun açıklanacağı “Sürdürülebilir Kalkınmada Çok Taraflı Ortaklıklar Ödülü” ne uzun uğraşılarla hazırlayıp gönderdi.Hem yarışmaya Türkiye adına katılan tek proje oldu "Macahel,” hem de dünyanın en büyük şirketlerinin büyük bütçeli projelerinin arasında Mansiyon ile ödüllendirildi.Sürdürülebilirlik kriterlerine uyduğu UNEP ve ICC tarafından onaylanan projelere İş Dünyası ve Sanayiinin katılımını arttırmak artık tek hedefiydi.

İş Dünyası ve Sanayi (TOBB),Hükümet (DPT)ve STK (TEMA) üçlüsünün bir masa etrafına toplanması için ilk “Sürdürülebilir Kalkınma Kongresi” nin düzenlenmesi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kavramının İş Dünyası ve Sanayii’nin gündemine girmesi için kapı kapı dolaşıp verilen çabalar sonuç verdi.

Onlarca projeye birbiri ardına destekçi bulundu,hayata geçirildi. Şırnak’tan Edirne’ye,Urfa’dan Muğla’ya ,Konya’dan Bolu’ya binlerce km. Ülkeyi dolaştı proje proje.Hep utandı neden daha önce tanışmadım Sivil Toplum Hareketi ile diye...

Bugün Çevre Sorunları yanında Sağlık, Eğitim, Kadın vb.diğer toplumsal sorunlara da desteğin arttırılması,bu konuda uğraş veren Sivil Toplum Kuruluşlarına bilgi birikiminin aktarılmasının gerekliliğini görerek kurdu BEYAZ’ı.

 

ANKET
Hangi Alanda Gönüllü Olmak İstersiniz?